Ferdinand von Wright

(Finland, 1822-1906)
Ferdinand von Wright
(Finland, 1822-1906)

Ferdinand von Wright, Duvor på tak.

Signerad Ferd.v.Wright och daterad 1871. Olja på duk 51x64,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

"Konstnärsbröderna von Wright", Konstmuseet i Ateneum, 5.3.-2.5.1982, nr 240.

Klubbat pris
13 600
152 184
14 371
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
29 maj 15:46
13 600 EUR
29 maj 15:46
13 400 EUR
29 maj 15:46
13 200 EUR
29 maj 15:46
13 000 EUR
29 maj 15:46
12 600 EUR
29 maj 15:46
12 400 EUR
29 maj 15:28
12 200 EUR
29 maj 15:16
12 000 EUR
28 maj 20:16
11 000 EUR
28 maj 8:55
10 200 EUR
19 maj 23:21
10 000 EUR
17 maj 17:00
2 800 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377