Collier, 14K vitguld, med briljantslipade diamanter totalt ca 11.94 ct. Med intyg.

Diamanterna ca F-G/VS enligt intyg.
Import stämplat KM o/y, Kellomiehet Oy, Helsingfors 1964.
Mittstycket mäter ca 13 cm. Halsbandets längd 47 cm.
Total vikt 49,7 g.

Obetydligt ytslitage. Gravyr.

21 000
234 990
22 190
Utropspris
55 000 - 65 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
29 maj 19:32
21 000 EUR
29 maj 19:31
20 500 EUR
23 maj 18:11
20 000 EUR
23 maj 17:34
1 000 EUR
20 maj 23:00
500 EUR
Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
+358 50 305 2227