Hugo Simberg, Efter regnet.
Signerad Hugo Simberg. Utförd 1901. Olja på duk 32,5x54 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Sakari Saarikivi, "Hugo Simberg-Liv och verk, WSOY 1948, nr 259. Avbildad på s.161.
Läs merAlla objekt som skickas från Bukowskis är fullt försäkrade och omsorgsfullt packade för att skydda ditt unika föremål.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor