128
142025

Anna Munthe-Norstedt

(Sverige, 1854-1936)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Anna Munthe-Norstedt
(Sverige, 1854-1936)

Stilleben

Signerad A. Munthe Norstedt och daterad 1889. Pannå 36 x 31,5 cm.

Proveniens

Enligt uppgift a tergo tidigare i Edward Cederlunds konstsamlingar.

"VI. Internationale Kunstausstellung zu München", 1892.