977
155317

SPEGEL. Italien, 1700-talets första hälft. Barock.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 300 - 6 180 EUR
5 530 - 6 450 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Snidad, förgylld och bronserad. Rektangulär med genombruten dekor av bevingade figurer, blommor och voluter. Höjd 166, bredd 151 cm.

Lagningar, kompletteringar, maskstungen.