47
232442

Elsa Beskow

(Sverige, 1874-1953)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 350 - 1 800 EUR
1 420 - 1 900 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Elsa Beskow
(Sverige, 1874-1953)

"T-tomte och Å-åsna"

Akvarell och tusch 22 x 15 cm. Ur "Vill du läsa I", sid 14, bild 21, 22.

Proveniens

Familjen Beskow.