1184
247329

DIADEM/BROSCH, runda och droppformade antikslipade diamanter, tot. ca 20 ct. 1800-talets mitt.

Utropspris
275 000 - 280 000 SEK
24 100 - 24 500 EUR
25 100 - 25 500 USD
Klubbat pris

Silver med guldförgylld baksida, de större diamanterna ca 1.70-2.00 ct. Senare broschnål i guld samt diademställning och etui. L 9.5 cm.