947
335506

JOHN BENNETT, vas, New York 1880.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
27 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Flintgods, målad dekor av blommande körsbärskvistar mot grön fond. Signerad BENNETT H12E24 N.Y. 1880. Höjd 25,5 cm, diameter 23,5 cm.

Mynningsnagg.