71
274280

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)

"Saltsjökvarn, vårafton 1907"

Signerad Eugen och daterad 1907-1941. A tergo signerad Eugen och daterad 1907. Duk 110 x 136 cm.

Utropspris:

200 000 - 250 000 SEK

21 053 - 26 316 EUR

Klubbat pris:
Om auktionen
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33