431
1399267

Graff ring 18K vitguld med en trappslipad turmalin och två hjärtformade briljantslipade diamanter

Utropspris
1 000 000 - 1 250 000 SEK
94 900 - 119 000 EUR
109 000 - 136 000 USD
Klubbat pris
920 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

vikt turmalin 29.60 ct, vikt diamanter 2.01 ct och 2.01 ct kvalitet D si1 och E si2 enligt GIA grading report 16903414 och 16903418, storlek 16.75/52, totalvikt 17 g. Signerad Graff. Gemstone Report från DSEF samt två GIA Diamond Grading Reports medföljer 16903414 och 16903418.