Tid för klappar

22 föremål
SOFFA, Dux, "Fredrik", omkring sekelskiftet 2000.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VITRINSKÅP 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 390 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, s.k. "Fladdermusfåtölj", 1900-talets slut.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets slut.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
EDVIN OLLERS, spegel, Schreuder & Olsson, Stockholm, 1930.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Karin, fåtöljer, ett par, Dux.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Sjuan", Arne Jacobsen.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, Hans Agne Jakobsson, Markaryd.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, barockstil, Frankrike, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEBORD, Svensk Tenn, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SPEGEL, tenn, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATS THESELIUS, fåtölj, "Bruno", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOHN KANDELL, vägghylla, "Pilaster", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JONAS BOHLIN, karmstol, "Concrete", Källemo 1983.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSSPEGEL, Bergboms, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK