Tid för klappar

13 föremål
VAS, troligen Murano Italien 1950/60-tal glas.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OIVA TOIKKA, vas signerad Nuutajärvi glas.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELIS BERGH, skål på fot, Kosta, 1920-30-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FULVIO BIANCONI, vas 1950-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVEN PALMQVIST, skål. glas, "Ravenna" Orrefors, 1968.
Klubbat pris
4 066 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKANNOR, ett par, CG Hallberg, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK