Leksaker för alla åldrar

109 föremål
BARBIEKLÄDER och ACCESSOARER, 33 delar, Mattel, 1960-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BARBIEDOCKOR, 6 st, Mattel, 1960-tal.
Klubbat pris
7 560 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEHMANN, "Mixtum", nr. 775, Tyskland, 1927-41.
Klubbat pris
4 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEHMANN, "Zikra", nr. 752, Tyskland, 1924-35.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOUDOIRDOCKA, Greta Garbo, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKA, sannolikt Tyskland, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOCKOR, 2 st, 1930-30-tal.
DOCKOR, 2 st, 1930-30-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BISKVIDOCKOR, 3 st, Tyskland, 1910-20-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 490 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HEUBACH, pojkdocka, "7602", Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KÄTHE KRUSE, Pojkdocka, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
11 611 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BISKVIDOCKA, CM Bergman, Tyskland, omkring 1900.
Klubbat pris
2 015 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKOR, 5 st, Tyskland, 1910-20-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BISKVIDOCKA, Franz Schmidt & Co, Tyskland, ca 1910.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DRAGLEKSAK, sannolikt Tyskland, 1800-talets slut.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KÄTHE KRUSE, Flickdocka, Tyskland, 1920-30-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1920/30-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BISKVIDOCKA. möjligen Ernst Heubach, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOCKA, biskvi, Simon & Halbig 126, Tyskland, ca 1914.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOCKSKÅP med MÖBLER, ca 1910.
DOCKSKÅP med MÖBLER, ca 1910.
Klubbat pris
7 175 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BARBIEDOCKOR, 4 st, Mattel, 1960-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BILD-LILLI, docka, Tyskland, 1955-1964.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARBIE TILLBEHÖR, 4 delar, Mattel 1970-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BARBIE OCH KEN, Mattel, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARBIE, med tillbehör, 1960-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NALLE, Steiff, Tyskland, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STEIFF, leksakshund "Bully", Tyskland omkring 1930.
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
3 500 SEK
NALLE, Steiff, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STEIFF, NALLAR, 2 st, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HUND, papier maché, Frankrike, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEIFF, teddybjörn, Tyskland omkring 1920.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEIFF, räv, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEIFF, nallebjörn "TEDDY BABY", Tyskland ca 1930.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEIFF, katt & kanin, Tyskland 1902-1918.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SCHUCOFIGURER, 3 st, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEIFF, Ko på hjul, Tyskland 1910-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LEGO SYSTEMS, "6082", Danmark, ca 1993.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NINTENDO, Game&Watch Mario the Juggler, Japan, 1991.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERIETIDNINGAR, Kalle Anka, KOMPLETTA ÅRGÅNGAR 1960-64.
Klubbat pris
2 422 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YONEZAWA, Cadillac, Japan. Ca 1960.
Klubbat pris
5 202 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BANDAI, Rolls Royce "Silver cloud", Japan, ca 1960.
Klubbat pris
1 020 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARUSAN, Cadillac, Japan ca 1951.
Klubbat pris
7 444 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MOTORCYKEL, Marusan, Japan 1950-/60-tal.
Klubbat pris
4 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ICHIKO, Lincoln, Japan, 1950-talets senare del.
Klubbat pris
5 025 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GAMA, polismotorcykel, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LEHMANN, NA-NU 752, Tyskland omkring 1950.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BANDAI, Cadillac, Japan, ca 1960.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARUSAN, Chevrolet Bel Air 1954, Japan, 1950-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
12 722 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TECHNOFIX, motorcykel, Tyskland ca 1950.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 488 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MOTORCYKEL. Kellermann & Co, Tyskland, 1930-40-tal.
Klubbat pris
3 380 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LEHMANN ZIG ZAG, 640, Tyskland 1910-1945.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TIPP & CO, brandbil, Tyskland, omkring 1930.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OROBR, lastbil, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KELLERMAN & CO, Clownekipage, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TIPP & CO, Limousine, Tyskland, 1928-1937.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LEHMAN,  "Titania", 779, Tyskland 1930-38.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CIJ, Alfa Romeo P2, Frankrike, omkring 1930.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GÜNTHERMANN, limousine, ca 1915-1920.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GÜNTHERMANN, musikant, Tyskland ca 1910.
Klubbat pris
5 399 SEK
Utropspris
4 000 SEK