Skedar

27 föremål
Oluf Jörgensen, sked, silver, (verksam i Bergen 1650-1700).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Råttsvanssked, silver, icke identifierade stämplar, 1700-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sked, ostämplad, silver, Norge 1600-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Carl Lemon dä, råttsvanssked, silver, Uppsala 1735.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sked, silver, Baltikum 1700-tal.
Klubbat pris
2 244 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sked, silver, ostämplad, Norge 1600-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sked, silver, Bergen 1600-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Apostelsked, silver, ostämplad, 1600-talets början.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skedar, 4 st, mässing och stål, 1700-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ferdinand Sehl dy, råttsvanssked, silver, Stockholm 1735.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sked, icke identifierat bomärke, silver, Norge 1600-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK