Antique toys

44 föremål
BARBIEDOCKOR, 3 st med tillbehör, Mattel, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIPP & CO, sidovagnsmotorcykel, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
26 001 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ALPS, "Ford 4000 forklift", Japan, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÄSTEKIPAGE, gjutjärn, USA, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LIMOUSINE, sannolikt Hans Eberl, Tyskland ca 1910.
Klubbat pris
5 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GAMA, brandman, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TIPP & CO, flygplan, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KELLERMAN & CO, Motorcykel, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCHOENHUT, "Katten Felix", USA, 1920-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCHUCCO, Gnome, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNOLD, racerbåt, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
2 726 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARUSAN, Cadillac, Japan ca 1951.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MASUDAYA, Oldsmobile, Japan, ca 1956.
Klubbat pris
2 025 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MARUSAN, Friction car, Japan, 1950-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BING, Limousine, Tyskland, ca 1930.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LEGO SYSTEMS, "6082", Danmark, ca 1993.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TÅGSET, 3 delar, Tyskland, 1920-30-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LEGO SYSTEMS, 6274, Danmark ca 1989.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LEGO SYSTEMS, 6086, Danmark ca 1992.
Klubbat pris
4 050 SEK
Utropspris
4 000 SEK