Kan inte nå servern

Släpp in våren

 
308 föremål
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
Återrop
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand.
GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris 
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BURK, Art Deco, CG Hallberg, Stockholm, 1934.
BURK, Art Deco, CG Hallberg, Stockholm, 1934.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
Klubbat pris 
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal. Signerad.
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal. Signerad.
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
14 170 SEK
Utropspris
7 000 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
Klubbat pris 
17 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Klubbat pris 
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
Klubbat pris 
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
Klubbat pris 
7 350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris 
225 EUR
Utropspris
300 EUR
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARIN MOBRING, karmstolar, ett par, "Amiral", IKEA, 1970-tal.
KARIN MOBRING, karmstolar, ett par, "Amiral", IKEA, 1970-tal.
Klubbat pris 
11 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, spegel, "Cecil", Swedish Grace, 1920-tal.
AXEL EINAR HJORTH, spegel, "Cecil", Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris 
7 467 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, Stockholm, ostämplad.
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, Stockholm, ostämplad.
Klubbat pris 
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
Klubbat pris 
3 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris 
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC RÅSTRÖM, vas, silver, Råströms, Stockholm, 1964.
ERIC RÅSTRÖM, vas, silver, Råströms, Stockholm, 1964.
Klubbat pris 
1 957 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MGAB, Uppsala, 1972.
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MGAB, Uppsala, 1972.
Klubbat pris 
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris 
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris 
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK