Det våras för trädgården!

50 föremål
HANDFAT, Höganäs, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-talets början.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PALLAR, 2 st, Danmark, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HYVELBÄNK, 1900-talets mitt.
HYVELBÄNK, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLUR, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, 5 st, allmoge 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL/BÄNK 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, 1900-tal.
STAFFLI, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, 2 st, Mabef, Italien, 1980-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, blombord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLIER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SNICKARBÄNK, 1900-tal.
SNICKARBÄNK, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, 1900-tal, med hänklar, järn.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFLI, 1900-tal.
STAFFLI, 1900-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFLI, Wilhelm Becker AB, Stockholm, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD, koppar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets första del.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOLUR PÅ PIEDESTAL.
SOLUR PÅ PIEDESTAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BADKAR, omkring 1900,
BADKAR, omkring 1900,
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFLI, tillverkat för Hertha Hillfon.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STAFFLI, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, omkring år 1900.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
URNOR, ett par, keramik, Höganäs, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn. Sent 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEGE, 1900-tal.
STEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALL / STEGPALL, furu, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 366 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAMIN, gjutjärn, 1900-talets början,
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEGE, 1900-tal.
STEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GILBERT MARKLUND, pall, Furusnickarn AB.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK