On trend – designföremål för ett modernt hem!

245 föremål
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VAS, flintgods, jugend, troligen Rörstrand, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NIELS GAMMELGAARD, fåtölj, "Oti",  IKEA.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANNA-LISA THOMSON, bordslampa, lergods, Upsala Ekeby.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven, fåtölj, Danmark 1940-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROLAND WILHELMSSON, matbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
HERTHA HILLFON, skulptur, huckle, Sverige.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, ljusstakar, ett par, Kultakeskus.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna.
Klubbat pris
705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOAKIM FINN, taklampa Belid 1900/2000-tal Danmark.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAV AXEL BERG, pallar, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
11 209 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
661 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PAAVO TYNELL,  taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 450 EUR
Utropspris
3 000 EUR
STOLAR, 6 st, Frankrike, 1960-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1985.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK