On trend – designföremål för ett modernt hem!

94 föremål
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFBORD, 1970-80-tal.
SOFFBORD, 1970-80-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROLAND WILHELMSSON, matbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LÄKARBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, "Novett", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
SIDEBORD, Art Deco-stil modern tillverkning,
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, troligen DUX, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TIDNINGSBORD/SATSBORD, 3 delar, 1960-70-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOALETTBORD MED SPEGEL, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 806 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 810 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920/30-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
Klubbat pris
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
MATBORD, DIS-inredning.
MATBORD, DIS-inredning.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASBORD / SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD 4 dlr 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, Cecare Lacca, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets fjärde kvartal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1930-40-tal.
SOFFBORD, 1930-40-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SIDOBORD, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 203 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, Natuzzi, Italien, omkring 2000.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK / BORD, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD, Italien 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, glas, 3 delar, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talates andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN Thonet/Mundus tidigt 1900tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATGRUPP, 5 delar, Italien, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSSKIVA, 1980-tal.
BORDSSKIVA, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PER ÖBERG, soffbord, Svenskt Tenn, formgivet 2000.
Klubbat pris
27 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, marmor, italien, 1970-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGBORD, 1900-talets slut.
VÄGGBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD/LAMPBORD, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALBERT LARSSON, bord, "Alberts-bordet", Tibro.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD 1900-talets senare del.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK