On trend – designföremål för ett modernt hem!

263 föremål
SIDEBOARD, möjligen IKEA 1980-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, fåtölj, "Oti",  IKEA.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1970-80-tal.
SOFFBORD, 1970-80-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HYLLOR, 4 st, 1900-talets slut.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DYNOR, 8 st, TILL CH24 Y-STOLEN , Carl Hansen & Søn,
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROLAND WILHELMSSON, matbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer ett par, "Sam" Dux.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LÄKARBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol DSR för Vitra.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, "Novett", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSSPEGEL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
150 EUR
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
SIDEBORD, Art Deco-stil modern tillverkning,
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAV AXEL BERG, pallar, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIKSKÄRM/RUMSAVDELARE, Rajastan, samtida.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, troligen DUX, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st, Faldsled, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 060 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGLAR 2 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA/DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
12 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
11 209 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TIDNINGSBORD/SATSBORD, 3 delar, 1960-70-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
PALLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, sex stycken, ASS Tyskland 2004 & 2006.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOALETTBORD MED SPEGEL, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 806 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERRBETJÄNTER, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK