On trend – designföremål för ett modernt hem!

65 föremål
NIELS GAMMELGAARD, fåtölj, "Oti",  IKEA.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA/DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
12 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
Klubbat pris
7 210 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Jetson", Dux, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa "Boxplay", Swedese.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SOFFA, sannolikt Jio-möbler, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, 2000-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK