On trend – designföremål för ett modernt hem!

78 föremål
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DYNOR, 8 st, TILL CH24 Y-STOLEN , Carl Hansen & Søn,
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer ett par, "Sam" Dux.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, Faldsled, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 060 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
PALLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, sex stycken, ASS Tyskland 2004 & 2006.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 290 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
Klubbat pris
39 001 SEK
Utropspris
30 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st 1970-tal.
STOLAR, 4 st 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 4 st, Dux, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, Danmark, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATGRUPP, 5 delar, Italien, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STOLAR 4 st möjligen Skaraborg 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR 4 st 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 3 st Sol Luna Spanien 2000-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK