On trend – designföremål för ett modernt hem!

26 föremål
ELLSWORTH KELLY, litografi, ur Derrière le Miroir nr 149 1964.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PABLO PICASSO, etsning och akvatint, signerad och numrerad 40/50.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
HANS WIGERT, etsning, provtryck, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PABLO PALAZUELO, litografi, ur Derrière le Miroir nr 137 1973.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STURE JOHANNESSON, färgserigrafi, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX PECHSTEIN, litografi, monogramsignerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JAMES COIGNARD, carborundum, signerad och numrerad HC III/V.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GEORGE BRAQUE, efter. Färglitografi, monogramsignerad i trycket.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAOUL DUFY, etsning, signerad i plåten, numrerad 30/50.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOAN MIRÓ, efter, färglitografi, signerad och numrerad 274/300.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Norma Jeane Baker", signerad.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK