On trend – designföremål för ett modernt hem!

38 föremål
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, modern tillverkning.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOAKIM FINN, taklampa Belid 1900/2000-tal Danmark.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
661 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAAVO TYNELL,  taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 450 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TAKLAMPA, 1960-tal. Höjd ca 18 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
P.O STRÖM, troligen, taklampa, omkring 1970-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ACHILLE CASTIGLIONI, taklampa, "Diabolo", Flos, 2000-tal.
Klubbat pris
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets mitt.
Utropspris
3 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, Louis Poulsen ca 1926-28.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK