Duka med stil

37 föremål
YTTERFODER, flintgods, jugend, omkring 1910.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, lergods, Fantoni, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVISDELAR, 20 st, porslin, Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, fajans. Italien/Spanien, 1700-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VASER, 2 st, Meissen, ca 1930-talet.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
BRICKA, porslin, Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, 20 servisdelar, risporslin, Arabia.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIK, fajans, Europa, 1700-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, flintgods, troligen England, 1800-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, flintgods, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS, 14 delar, flintgods, Villeroy & Boch.
Klubbat pris
508 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Samson, 1800-tal.
Klubbat pris
1 544 SEK
Utropspris
2 000 SEK