Duka med stil

61 föremål
ELIS BERGH, GLASSERVIS, 59 delar, modell Karlberg, Kosta.
Klubbat pris
3 102 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARAFFER 4 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINGLAS, 17 st, Kosta, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
2 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINGLAS, 7 st, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÄKSKÅLAR, 24 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELIS BERGH, glasservis 46 delar "Elvira Madigan" Kosta.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SELTERGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKUPOR, 11 st, Rosenthal, sent 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DRICKSGLAS, 16, st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLASSERVISDELAR, snarlika, "Helga"-slipning, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 48 delar, Kosta, rutslipning, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASSERVIS,  55 delar, "Odelberg Junior", Kosta.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SIMON GATE, champagneglas, 10 st, "Salut", Orrefors Sandvik.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 270 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 6 st snarlika, 1800-tal.
Klubbat pris
1 670 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 12 st, Sea Glasbruk, Kosta, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVIS, 100 delar, "Prince" Kosta Boda.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 10 st, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar,7 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 555 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLASSERVIS, 34 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLASSERVIS, 61 delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASSERVIS,  58 delar, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GLASSERVIS, 54 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, shaker med glas, 6 st, "Ice".
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVIS, 82 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK