Duka med stil

143 föremål
YTTERFODER, flintgods, jugend, omkring 1910.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, lergods, Fantoni, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LISA LARSON, VAS, stengods.
LISA LARSON, VAS, stengods.
Klubbat pris
3 625 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PABLO PICASSO, vas "Chouetton", Madoura, Vallauris, Frankrike 1952.
Klubbat pris
14 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KAFFESERVIS, 34 delar, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.
Klubbat pris
1 788 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand. 1960-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVISDELAR, 20 st, porslin, Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, fajans. Italien/Spanien, 1700-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VASER, 2 st, Meissen, ca 1930-talet.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
BRICKA, porslin, Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LISA LARSON, ytterfoder, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, 20 servisdelar, risporslin, Arabia.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIK, fajans, Europa, 1700-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, flintgods, troligen England, 1800-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LIN UTZON, 24 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, 50 delar, flintgods, empire, Rörstrand.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STRÖARE, flintgods, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK