Easy Living

503 föremål
SOFFBORD/SIDOBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 317 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLA 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 2 st, Dux, formgiven 1974.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1940-tal.
SPEGEL, 1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD / SIDEBOARD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hällt.
Klubbat pris
3 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, travertin och marmor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BRUNO MATHSSON, FÅTÖLJER, ett par "Jetson".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 2 st, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅER, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, glas och travertin, 1900-talets slut.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINBORD/SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HARRY BERTOIA, barstolar, ett par, Knoll International.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, omkring 2000.
SOFFBORD, omkring 2000.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, X-stolen, ett par.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin",
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-tal.
BORD, 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1930-tal.
BORD, 1930-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tales andra hälft.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PALL, Stille.
PALL, Stille.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD modern tillverkning.
SOFFBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, Howard-modell, Englesson, 2000-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
700 EUR
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
200 EUR
STOL, 1900/2000-tal.
STOL, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
200 EUR
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AXEL LARSSON, byrå, Svenska Möbelfabriken, 1930-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal.
FÅTÖLJ, 1940-tal.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GILLIS LUNDGREN,  soffa, "Florida", Ikea, 1968.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia A/S, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1980-tal.
SOFFBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, stolar, 4 st, "J-39", FDB möbler, Danmark.
Klubbat pris
8 801 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SAFARISTOLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 665 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JØRGEN HØVELSKOV, stol "Harpan", Danmark,
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KARMSTOLAR OCH STOLAR, 2+2, Thonet Mundus.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Bramin Danmark, CITES-intyg.
Klubbat pris
1 455 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDOBORD, art deco, 1930/30-tal.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK