Easy Living

133 föremål
SAM LARSSON, karmstolar, 2 st, Dux, formgiven 1974.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 2 st, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HARRY BERTOIA, barstolar, ett par, Knoll International.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tales andra hälft.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PALL, Stille.
PALL, Stille.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, 1900/2000-tal.
STOL, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, stolar, 4 st, "J-39", FDB möbler, Danmark.
Klubbat pris
8 801 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JØRGEN HØVELSKOV, stol "Harpan", Danmark,
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KARMSTOLAR OCH STOLAR, 2+2, Thonet Mundus.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, karmstol, "Solna", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, Cappellini.
STOLAR, 4 st, Cappellini.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 8 stolar, "Myran", Fritz Hansen, 1970.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUNGSTOL, Thonet-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, NK-verkstäder, Nyköping, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par Fischel, 1900-tal,
Klubbat pris
1 476 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Thonettyp, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, "Cesca", Marcel Breuer, Thonet 1970-tal.
Klubbat pris
4 720 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstol, Høng Stolefabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st olika, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par 1900-tal.
STOLAR, ett par 1900-tal.
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR ett par 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POUL KJAERHOLM, pall, PK-33, Fritz Hansen, Danmark, 2003.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, ett par, Danmark, 1950-tal.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
400 EUR
ARNE JACOBSEN, stolar, 8 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 4 stycken, Thonet, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Farstrup, Danmark.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, STOLAR, 6 st, "Assebo", 1960-tal.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GIANCARLO VEGNI, stolar, fyra stycken, för Fasem, 1980-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK