I konstens tjänst – en samtida samling

49 föremål
PG THELANDER, olja på duk, signerad Thelander.
Klubbat pris
21 001 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PETER FREUDENTHAL, olja på duk, signerad och daterad 1969 a tergo.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PG THELANDER, färgetsning, signerad och  numrerad 33/90.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVERKER BROSTRÖM, teckning blyerts, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS ENGLUND, aquarelief, signerad och daterad -89.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SONJA LARSSON, olja på duk, signerad och daterad 2006 a tergo.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ULRIK SAMUELSON, multipel, signerad och numrerad 38/110.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MARIA HALL, olja på pannå, signerad a tergo och daterad -94.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LEIF TJERNED, airbrush, collage med laminat, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRISTINA ELANDER, multipel, signerad och daterad 1992.
Klubbat pris
14 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JAN SVENUNGSSON,  objekt, kopparplåt, signerad 1988.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LENKE ROTHMAN,  assemblage, signerad och daterad 1983.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARIA HALL,  olja på pannå, signerad a tergo.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BJÖRN STAMPES, blandteknik, signerad BS och daterat 96.
Klubbat pris
3 520 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KJELL STRANDQVIST, tempera, signerad KS och daterad 1980.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS ENGLUND, litografi, 1977, signerad HC.
Klubbat pris
4 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRISTINA ELANDER, multipel, signerad och numrerad 19/35.
Klubbat pris
3 710 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LENKE ROTHMAN, assemblage, signerad och daterad 1978.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL-FREDRIK EKSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1996.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAUL OSIPOW, akryl på papper, signerad 95.
Klubbat pris
12 605 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MARIE-LOUISE EKMAN, gouache på siden, signerad och daterad 1981.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
36 000 SEK
LARS ENGLUND, blandteknik, signerad och daterad -67.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EINAR HÖSTE, blandteknik, signerad och daterad -90.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARIE-LOUISE EKMAN, serigrafi, 1980, signerad och numrerad 20/70.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad 3/25.
Klubbat pris
9 260 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARIN OHLIN, objekt, 1995.
KARIN OHLIN, objekt, 1995.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LG LUNDBERG, blandteknik, signerad och daterad 1996.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

59. Charles & Ray Eames, fåtölj med fotpall, "Lounge Chair & Ottoman", Vitra, ca 2006.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK