I konstens tjänst – en samtida samling

22 föremål
STEN EKLUND, akvarellerad etsning, signerad och daterad -80.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEN EKLUND, akvarellerad etsning, 1978, signerad.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE BAERTLING, serigrafi, 1956-68, signerad 37/300.
Klubbat pris
9 450 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PG THELANDER, färgetsning, signerad och  numrerad 33/90.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEN EKLUND, etsning, signerad och daterad.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEN EKLUND, färgetsning, signerad.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEN EKLUND, etsning, signerad.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE BAERTLING, serigrafi, 1953-68, signerad 32/300.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JAN SVENUNGSSON,  objekt, kopparplåt, signerad 1988.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, färglitografi, 1981, signerad 11/180.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AUGUSTE HERBIN, serigrafi, 1959, 137/150.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEN EKLUND, akvarellerad etsning, signerad och daterad 1978.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS ENGLUND, litografi, 1977, signerad HC.
Klubbat pris
4 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE BAERTLING, serigrafi, 1951-68, signerad 37/300.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MARIE-LOUISE EKMAN, serigrafi, 1980, signerad och numrerad 20/70.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad 3/25.
Klubbat pris
9 260 SEK
Utropspris
3 000 SEK