Lars-Yngve Johanssons Samling II

13 föremål
DEKORDELAR, 5 delar, trä, Sverige, 1700-tal och 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TESKRIN, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KROK, smidesjärn, 1800-tal.
KROK, smidesjärn, 1800-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, paktong, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RAM/SPEGEL, barock, omkring år 1700.
Klubbat pris
4 155 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORFYR, 5 delar, 1800-tal.
PORFYR, 5 delar, 1800-tal.
Klubbat pris
3 405 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄPPAR 4 stycken, mestadels 1800-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ISHINK, 1800-tal.
ISHINK, 1800-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOLUR, 1700-tal.
SOLUR, 1700-tal.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKSVÄRMARE, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK