Inred ute

32 föremål
TRÄDGÅRDSSOFFA / -BÄNK, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNA, gjutjärn, möjligen Näfveqvarn, Sverige.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAGN, 1800-talets senare del.
VAGN, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGDEKORATION, 1900-tal, bemålad gips och trä.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOLUR, märkt Sven W. P-son. Stockholm, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÖRRLÅS, sent 1600-tal-/tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖKELSEKAR, 3 ST, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
2 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSPIEDESTAL 1800-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 2 par, gjutjärn.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, Sverige, sannolikt 1800-tal.
Klubbat pris
23 300 SEK
Utropspris
12 000 SEK
YTTERFODER, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, No 18, Bolinder, Stockholm.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR ett par gjutjärn 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
URNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR 1900-tal.
TRÄDGÅRDSSKULPTUR 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOPPARTUNNA, omkring år 1900.
KOPPARTUNNA, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, Indien, 1900-tal.
VAS, Indien, 1900-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
TRÄDGÅRDSURNA gjutjärn 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LYKTA, tidigt 1900-tal.
LYKTA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BLOSSKORG, järnsmide, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VETT, målat trä, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VETTAR, 3 st. 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KOPPARKÄRL, två st, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK