Vintage Lighting

62 föremål
ANGELO BROTTO, bordslampa, "Barnaba", 1960-tal.
Klubbat pris
5 401 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKKRONOR, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 503 V.M.I, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA Möller armatur Eskilstuna 1970-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKKRONA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, ENCO, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VERNER PANTON, "Fun lamp".
VERNER PANTON, "Fun lamp".
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MURANO, taklampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 608 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERGBOMS, bordslampor , ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERGBOMS, bordslampor, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
9 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERGBOMS, bordslampor, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERGBOMS, bordslampor ett par, modell B 08, 1960-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
1 701 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Bumling" Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖHLMARKS LAMPFABRIK, bordslampa, 1930-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDERS PEHRSON, "Bumling" golvlampa, Ateljé Lyktan, Åhus.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR CYRÉN, ljuskrona, Orrefors, 1960-tal.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Gaetano Sciolari, ljuskrona, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK