Sommarbröllopens tid

20 föremål
LJUSSTAKAR ett par, mässing,   1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, GAB, Stockholm, 1919.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, tenn GAB Tenn, Stockholm, 1935.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslyktor, ett par, Markaryd.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, silver, Tesi, Göteborg, 1967-1974.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, nysilver, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK