Sommarbröllopens tid

31 föremål
DOSA, glas, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 EUR
VAS, troligen Haida, Tyskland, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INGEBORG LUNDIN, vas, glas, ariel, Orrefors, signerad.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOETZ, vas, glas, Österrike, 1900-talets början.
Klubbat pris
18 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAARA HOPEA, GLASBURKAR, 4 st, Notsjö, 1950-tal.
Klubbat pris
290 EUR
Utropspris
400 EUR
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Ravenna", Orrefors 1989.
Klubbat pris
10 720 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KJELL ENGMAN, karaffer, 2 st, glas,  Kosta Boda, signerade.
Klubbat pris
3 215 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VASER 3 st Italien Murano 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, signerad, Kosta.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK