Den nya romantiken

29 föremål
OKÄND KONSTNÄR, tidigt 1800-tal, olja på pannå, ett par.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1700-tal, olja på duk.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HOLLÄNDSK SKOLA, olja på koppar, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MINIATYRER, 5 st, 17/1800-tal. Akvarell/gouache.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-TAL. olja på pannå.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AUGUSTIN ZWILLER, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1600-tal.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LUIS BUXO TRESANGELS, olja, sign o dat -91.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på uppfodrad duk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-talets början, olja på duk.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARLO CARLONI, Uppfodrad duk 60 x 38 cm.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL ,  olja på duk.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, omkring 1900 med oljemålning 17/1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-TAL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRITZ L'ALLEMAND, tillskriven, olja på duk.
Klubbat pris
11 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1600/1700-TAL , uppfodrad duk 42 x 33 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIETER BOEL, tillskriven, olja på duk, signerad P. Boel.
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FLAMLÄNDSK SKOLA, 1600-TAL. olja på pannå.
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK