Den nya romantiken

32 föremål
ALTARLJUSSTAKAR, ett par, barockstil.
Klubbat pris
2 345 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR två st senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, empirestil, omkring 1900.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOUILOTTE-LAMPA empirestil 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABRAR 2 st daterade 1810 och 1812.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR ett par sengustavianska tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR 5 st snarlika senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOUILOTTE-LAMPA empire-stil sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AUGUST SVENSON - KANDELABER, snidad, signerad 1914.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-talets förta hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABRAR ETT PAR, Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BLÄCKSTÄLL, silver, 1800-tal.
BLÄCKSTÄLL, silver, 1800-tal.
Klubbat pris
11 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, nysilver, CG Hallberg, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Louis XV, Frankrike, 1700-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, empire, 1800-talets första del.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, mässing, Skultuna SB nr 43, 1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK