Den nya romantiken

141 föremål
SÄNGBORD, ett par, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, rokoko, sent 1700-tal.
SKÅP, rokoko, sent 1700-tal.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDEBOARD, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÖRNHÄNGSKÅP, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets mitt.
BYRÅ, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SIDEBOARD, 1920-tal.
SIDEBOARD, 1920-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP, sent 1800-tal.
VITRINSKÅP, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POTTSKÅP, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JALUSISKÅP, Louis XVI, omkring år 1800.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Louis Seize, omkring år 1800.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, omkring 1900.
BYRÅ, omkring 1900.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, omkring år 1800.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SEKRETÄR, 1800-tal.
SEKRETÄR, 1800-tal.
Klubbat pris
8 313 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
BYRÅ, 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 180 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSSKÄNK, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 580 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, allmoge, daterad 1839.
SKÅP, allmoge, daterad 1839.
Klubbat pris
4 150 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Empire, nordeuropa, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
VITRINSKÅP, barockstil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, Rokoko, 1700-tal.
BYRÅ, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets slut.
SKÄNK, 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
vitrinskåp, 1900-talets första del.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.
HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets mitt.
BYRÅ, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal.
SKÅP, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VITRINSKÅP 1900-tal.
VITRINSKÅP 1900-tal.
Klubbat pris
14 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, Frankrike, omkring år 1900.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 EUR
Klubbat pris
4 202 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SÄNGBORG, Empirestil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GARDEROBSSKÅP tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, Dalarna, daterat 1784.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SKÅP, Sverige, omkring år 1800.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, Jugend, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, 1800-talets slut.
SKÄNK, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POTTSKÅP, gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
BYRÅ, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POUDREUSE, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Gustaviansk, 1700-tal.
BYRÅ, Gustaviansk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BAROCKSKÅP, 1700-tal.
BAROCKSKÅP, 1700-tal.
Klubbat pris
4 802 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut.
BYRÅ, 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1800-talets mitt.
SKÅP, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1900.
BYRÅ, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
Klubbat pris
9 199 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP England sekelskifte 1900.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, 1800-tal.
SÄNGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNK, omkring 1900.
SKÄNK, omkring 1900.
Klubbat pris
5 010 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK