Den nya romantiken

25 föremål
ANNA PALM DE ROSA, akvarell, signerad Anna Palm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUSTAF ERIK HASSELGREN, teckning signerad och daterad 1825.
Klubbat pris
2 355 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LINDORM LILJEFORS, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS TRULSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FERDINAND FAGERLIN, olja på pannå, ej signerad.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OSCAR HULLGREN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
9 800 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CARL AUGUST FAHLGREN, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL JOHAN FAHLCRANTZ, tillskriven olja på duk.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
IVAR AROSENIUS, akvarell och blyerts.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HENRIC ANKARCRONA, olja på duk, signerad och daterad (18)75.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AUGUST MALMSTRÖM, "Odygd (Ordningens återställande)".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLOF ARBORELIUS, olja på duk, signerad O. Arborelius.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
THEODOR BILLING, olja på duk, signerad och daterad -68,
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FERDINAND FAGERLIN, olja på duk, signerad Ferd. Fagerlin.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK