Den nya romantiken

26 föremål
SKULPTUR, Jesus, 17/ 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUPOR 3 st tidigt 1900-tal.
KUPOR 3 st tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 988 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FORSKRIN, allmoge, sent 1700-tal-/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGELPLATEAU, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DOSOR, 3 st, tidigt 1900-tal.
DOSOR, 3 st, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTALER, 2 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIN, halmarbete, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ASK, malakit och mässing, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENPROTES omkr 1900.
BENPROTES omkr 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, bemålat plåt, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRIN MED LOCK, tenn, rokokostil, Tyskland, 1800-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASK med LOCK, samt SKÅLFAT, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEXTILIER, 7 st. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK