Den nya romantiken

96 föremål
SÄNGBORD, ett par, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARUSELLBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
3 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, Rokoko, 1700-tal.
BORD, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, barockstil, 1800-tal samt med äldre delar.
Klubbat pris
8 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, barockstil, 1800-tal.
BORD, barockstil, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TOALETTBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SALONGSBORD, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, England 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL Louis XVI-stil 1800-talets slut.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LAMPBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 975 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOCKBORD, England, 1700-tal.
BOCKBORD, England, 1700-tal.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SMINKBORD och SPEGEL, gustaviansk stil, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
5 856 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, omkring 1900.
SKRIVBORD, omkring 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD nyrenässans-stil 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, sent 1800-tal.
SKRIVBORD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL OCH KONSOLBORD, rokokostil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HURTSAR/SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD nyrokoko 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1800-talets mitt.
MATBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRICKBORD, Rokoko, 1700-tal.
BRICKBORD, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 701 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPELBORD, rokoko/rokokostil, 17/1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, sengustaviansk stil, cirka 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SKRIVBORD, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD med stenskiva, empirestil, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, Sydeuropa, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 615 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, omkring år 1900.
SKRIVBORD, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, 2000-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, sent 1800-tal.
MATBORD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
12 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD Louis XVI 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEBORD, "Hällestad", ur IKEAs 1700-talsserie.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, 1800-tal.
SÄNGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALONGSBORD, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, rokokostil, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TEBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
SYBORD, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, silver, W A BOLIN, Stockholm 1923.
Klubbat pris
30 051 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SPELBORD, Queen Anne-stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, sent 1800-tal.
SPELBORD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD/PARBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
POTTSKÅP, Empire, Sverige, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, senbarockstil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
610 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HURTSSKRIVBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil,  1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, barock, 1700-tal.
BORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
33 010 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 501 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, allmoge, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK