Den nya romantiken

45 föremål
LJUSSTAKAR, ett par, silver, rokokostil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 605 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SALTKAR, 6 stycken, silver, 1800-tal.
Klubbat pris
1 721 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, silver, Österrike-Ungern, omkring 1900.
Klubbat pris
5 221 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
K ANDERSSON, karott med lock silver Stockholm 1913.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC RÅSTRÖM, ljusstakar ett par silver Stockholm 1949.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKED, förgyllt silver, 'Kings Pattern', GW Richter, 1849.
Klubbat pris
571 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOCKERSKÅL, silver, svensk importstämpel.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRICKA, silver, W A BOLIN, Stockholm 1923.
Klubbat pris
30 051 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KRYDDSET, 3 delar, silver, Birmingham, England, 1961.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BLÄCKSTÄLL, silver, 1800-tal.
BLÄCKSTÄLL, silver, 1800-tal.
Klubbat pris
11 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
COASTERS, ett par, sterlingsilver, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 222 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIFFANY & CO, kaffeservis, tre delar, silver.
Klubbat pris
9 056 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOCKERSKRIN, silver, rokokostil, med tång.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK