Inred sommarhuset

36 föremål
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KATALOGER, 59 st, främst Orientalisk konsthantverk.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LÅDOR, 18 stycken, textilklädda. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEMCUP, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL , Kina collage.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUKA, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSPALL, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AKVARELLER, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 398 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGSKÅP, hardwood. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
500 EUR