Inred sommarhuset

28 föremål
CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, "Snapshot" glas Kosta Boda.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 8 st glasblock, Kosta Boda signerade.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIMON GATE, vas, glas, Orrefors, signerad, 1930-tal.
Klubbat pris
1 601 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, glasobjekt, Kosta Boda Atelier, daterat -92.
Klubbat pris
1 502 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNEL SAHLIN, skål, glas, signerad. Orrefors Unique.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILKE ADOLFSSON, skål på fot signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARLOS R PEBAQUE, vas, glas, Gullaskruv.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WIKTOR BERNDT, vas, glas, Flygfors, 1959.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KJELL ENGMAN, karaff, glas, Kosta Boda,
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK