Inred sommarhuset

31 föremål
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, 1700-tal.
SKÄNK, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 5 st, Järvsö, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DALAHÄST, omkring år 1900.
DALAHÄST, omkring år 1900.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄGARE SAMT KUTTING, allmoge, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
STOLAR ett par 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIN 2 st samt SVEPASK 17/1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VEDLÅR, 1800-tal.
VEDLÅR, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, Rättvik, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
KISTA, allmoge, Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
KISTA, barock, daterad 1788.
KISTA, barock, daterad 1788.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
250 EUR
HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
Gungstol.
Gungstol.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
STOLAR, 6 st, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
300 EUR
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
GOLVUR, Finland 1800-tal.
GOLVUR, Finland 1800-tal.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
300 EUR
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR