Inred sommarhuset

30 föremål
KOFFERT, omkring 2000.
KOFFERT, omkring 2000.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ISHINK/CHAMPAGNEKYLARE, tenn, CG Hallberg, 1933.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINSTÄLL, 1900/2000-tal.
VINSTÄLL, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
960 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR - KOTA, GABON, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRUCIFIX, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Erik Höglund, Boda.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKYLTBOKSTÄVER, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VATTENTUNNA, omkring år 1900.
VATTENTUNNA, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INKÖPSTAVLA, Kooperativa förbundet, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANDDUKAR, 30 (12+12+6) st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
1 501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOCKEN JOBS, tyg, "Granatäpple" Jobs handtryck, Leksand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSTÖD, 2 par, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAKELPLATTOR, 2 st.
KAKELPLATTOR, 2 st.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK