Inred sommarhuset

130 föremål
PABLO PICASSO, efter, pochoir, numrerad 240/500.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LARS LERIN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
827 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE NYMAN, akvarell signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR - KOTA, GABON, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL RYD, olja på pannå, signerad och daterad 36.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BO VON ZWEIGBERGK, olja på pannå, signerad och daterad 29.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MADELEINE PYK, färglitografi, signerad och numrerad 85/160.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RUNE JANSSON, pastell, signerad och daterad 1962.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PG THELANDER, färgetsning, signerad EA.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad och numrerad 54/175.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER THORLIN ERIKSEN ,  olja på duk signerad.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORENO PINCAS, etsningar 2 st, signerade.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA, daterad 79.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VIGGO PEDERSEN, Olja på duk/pannå, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RUNE HANNÄS, skulptur. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EMMA TOLL, akvarell med täckvitt, signerad  och daterad -94.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TORSTEN ANDERSSON, träsnitt, signerad samt med dedikation.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, oljekrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE NORDBERG, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT FRANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, blandteknik på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL GADÖ, olja på duk signerad.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅKE PALLARP, olja på duk, signerad. Daterad 1963 a tergo.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LARS FOHLIN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
296 EUR
Utropspris
250 EUR
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA och daterad 79.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 705 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MILLY EBBA MARIA SLÖÖR, Olja på duk, signerad.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL , Kina collage.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, sign.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄHÄST.
TRÄHÄST.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, olja på pannå, 1984, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG BLOMBERG, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNO VALLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 1966.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AKVARELLER, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 398 SEK
Utropspris
1 500 SEK