Skandinaviskt svalt

201 föremål
LOVE ARBÈN, skrivbord,  "ARTUR", SA Möbler, 2015.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO FATTORINI, soffa, "Edgar", MDF Italia.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, soffa, "Bon", för Adea 2015.
Klubbat pris
9 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FERRUCCIO LAVIANI, skrivbord, "Four", Kartell.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol, modell EA107, Vitra.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord PK61 Fritz Hansen 1989.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
NIELS GAMELGAARD, fällstolar ett par IKEA 1970/80-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 4 st 60 & E60, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, 2000-tal.
Klubbat pris
14 650 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BARSKÅP, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, 2000-tal.
SOFFA, 2000-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AINO AALTO, STOLAR, 5 st, modell 615, Artek.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, bord Artek Finland 2000-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JEAN PROUVÉ, stolar, 3 st, "Standard", Vitra, 2018.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL-HENRIK SPAK, vilstol, "Viper", Ire Möbel.
Klubbat pris
9 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALVAR AALTO, HURTSAR, 2 st, Artek.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 EUR
SOFFBORD, 1960-70-tal.
SOFFBORD, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal.
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj "Samsas", AB O.H. Sjögren, Tranås.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, IKEA, 1970/80-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS STRINNING, bokhylla, "String", 2000-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL BRISBORG, Nordiska Kompaniet, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, fyra stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, Bjärnums möbelfabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Arrben, Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE VODDER, "AV59", Nielaus, Danmark.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, tre stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, två stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, möjligen Mjölby Intarsia, 1930-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BAR, palisander. Dyrlund, Danmark 1970-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
4 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

366. Ulf Wahlberg, "Sun Valley".
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK