Skandinaviskt svalt

92 föremål
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOVE ARBÈN, skrivbord,  "ARTUR", SA Möbler, 2015.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA / SOFFBORD, Foscarini, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD 1960/70-tal Citesintyg.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets slut.
MATBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.
BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FERRUCCIO LAVIANI, skrivbord, "Four", Kartell.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, troligen 1970-tal.
SOFFBORD, troligen 1970-tal.
Klubbat pris
2 225 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord PK61 Fritz Hansen 1989.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, Gärsnäs, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, bord Artek Finland 2000-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1960-70-tal.
SOFFBORD, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal.
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SYBORD 1960/70-tal.
SYBORD 1960/70-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD 1970-tal.
SOFFBORD 1970-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD, Art deco, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, marmor, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD 1970/80-tal.
SOFFBORD 1970/80-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD sent 1900-tal.
SIDEBOARD sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1930-tal.
SOFFBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
2 109 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, "Lunario", Cini Boeri.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sminkbord Swedish Modern, G&T.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bord, "Cirkulär / B825,", Fritz Hansen.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, slagbord "Vapensmeden,
Klubbat pris
9 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVPULPET/BANKPULPET, 1970-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, Trensum, 1960-tal.
Klubbat pris
4 920 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDOBORD, ett par, Svensk Möbelindustri SMI, 1960-tal.
Klubbat pris
4 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VERNER PANTON, bord, 'Cone Table', Frem Røjle, Danmark.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE VODDER, matbord, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
24 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATGRUPP, 5 delar, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STÅBORD, "Oas", Lundbergs Möbler, 2000-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD Art Deco-stil modern tillverkning.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Skandinavien, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, "Carlo", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
851 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHN BONÉ, soffbord, Danmark. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALF SVENSSON, soffbord, Bra Bohag, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Tingströms, "Cosmos" ur Bra Bohag.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROGER PERSSON, bord/matbord, "Bespoke", Swedese 2010.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD "Pont", Lignet Roset 2000-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 EUR
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK